11. april 2005 - 15:34Der er
8 kommentarer og 1 løsning
DVD Decrypter
Jo, sagen er den at jeg har en dvd til at ligge som jeg vil kopiere ind på min harddisk. Så åbner jeg den så i DVD Decrypter, men programmet siger så at jeg skal vælge region kode ? så tager jeg en tilfældelig , men den kunne jeg ikke vælge , så prøvede jeg med en anden og så kunne jeg godt kopiere filerne ind på harddisken. Der står dette kun kan gøres 4 gange mere ? forstår ikke rigtig hvad det betyder ? svar hurtigt, der er mange point på spil ..
I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
DVD decrypter er vist ligeglad med regionerne, for mig at se har dit problem noget med dit fysiske drev at gøre hvor man jo tit og ofte ved installering skal vælge sin region først ( er vi ikke region 2 i Europa?)derefter smider du bare en DVD ind og markerer alle filerne og ripper løs
fik lige læst dit indlæg igen - glem hvad jeg skrev... hvis det er en normal DVD lad os hypotetisk sige at den var fra Blockbuster - kan du så ikke bare vælge region 2 fx og så siger den ok og ripper løs?
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.