Avatar billede neonxxmet Nybegynder
17. april 2005 - 12:14 Der er 3 kommentarer

Mangler Bios driver

Har haft min computer i et godt stykke tid nu men har først lagt mærke til på det sidste at når jeg starter computeren så står den og tænker lidt og så siger den at der ingen driver er installeret til min bios... Hvordan får jeg fat i driveren til det??
Mit motherboard er Soltek!!

MVH Neonxxmet
Avatar billede johnstigers Seniormester
17. april 2005 - 12:15 #1
Bundkortet har et typenummer vi skal bruge...
Avatar billede neonxxmet Nybegynder
17. april 2005 - 12:17 #2
hvordan finder jeg det??
Avatar billede neonxxmet Nybegynder
17. april 2005 - 12:43 #3
Jeg har fundet en bios driver der hedder det den sku hedde: Ultra133 tx2... Hvordan installere jeg den ??
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester