Avatar billede f2f4 Novice
03. maj 2005 - 23:26 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Outlook 2003 - importer problemer men adresse bog fra Eudora

Jeg er gået fra Eudora 6.2 til Outlook 2003. Alle mailbokse har jeg fået importeret fint, men adresse bogen vil ikke!

Den importere godt nok men bagefter er bogen alligevel tom ... jeg har også prøvet at gå via Outlook Express men når den så importeres videre til MS Outlook 2003 er den stadig tom.

Har nogle af jer nogle idéer!? I så fald tak.
Avatar billede Slettet bruger
04. maj 2005 - 00:09 #1
Se mit svar i dit andet spørgsmål
Avatar billede f2f4 Novice
06. juni 2005 - 10:09 #2
lukkes
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester