Avatar billede golfiman Nybegynder
02. juni 2005 - 12:51 Der er 3 kommentarer

Klokkeslæt i Outlook

Hvordan ændrer jeg klokkeslættet i Outlook, så den følger pc'ens ur? Lige nu viser den en time tidligere end aktuel tid, dvs. tid for modtagelse af email er fx 07.42 selvom det reelle tidspunkt er 08.42.
Avatar billede hcma Novice
02. juni 2005 - 14:11 #1
mom ikke det er:  Funktioner -> Indstillinger -> Kalender -> Kalenderindstillinger -> tidszone og her skal du ændre den til det du vil have
Avatar billede hcma Novice
02. juni 2005 - 14:12 #2
glemte lige:  sæt hak i  Skift ved sommertid
Avatar billede golfiman Nybegynder
02. juni 2005 - 14:36 #3
Takker for svaret, det virkede... (",)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester

IT-JOB