Avatar billede lyhne2 Nybegynder
10. juni 2005 - 21:45 Der er 4 kommentarer og
2 løsninger

hvad er dette for en harddisk, og er den overhovedet noget værd??

Hejsa alle Eksperter

Jeg har fået en Fujitsu HD, modelnr: MHK2060AT

Så vidt jeg kan komme frem til er det en 6 GB hd, er dette korrekt?
Jeg er nu interesseret i, hvordan jeg kan tilslutte denne til min nuværende stationære pc?? stikket er jo væsentlig mindre end jeg er vant til på en HD... Findes der en adapter-lignende ting?? eller er det nemmeste at købe en ekstern boks, til usb?? (Kan det overhovedet betale sig?? Jeg ved jo ikke hvor meget plads der er på disken)

Håber på snarlig hjælp 

VH
Lyhne2
Avatar billede kenp Novice
10. juni 2005 - 22:16 #1
ja du kan få en adaptor til den så du kan monter den i din stationær computer eller som du selv skriver en usb boks
Avatar billede lyhne2 Nybegynder
10. juni 2005 - 22:21 #2
oki. det mnete jeg også, men hvad hedder sådan én? gerne link?? nåde til box+adapter?? om muligt??
Avatar billede screem_brille Novice
11. juni 2005 - 01:09 #3
både boks og adaptor er muligt, det du søger er en 2.5" til 3.5" converter, eller et externt USB kabinet til 2.5" diske, begge kan findes på edbpriser.dk
Avatar billede john.doe Nybegynder
11. juni 2005 - 09:38 #4
Avatar billede john.doe Nybegynder
11. juni 2005 - 09:39 #5
Jeg kan ikke se den på deres webshop, men den er i butikken.
Avatar billede lyhne2 Nybegynder
11. juni 2005 - 18:35 #6
Hejsa. Tak for svarene, jeg tror jeg køber mig en box.. for en hund mere kan jeg jo så tage den med:-)

Go´dag
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester