Avatar billede cathallo Nybegynder
21. juli 2005 - 01:08 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Mærkeligt problem med easy recovery

Jeg har mistet informationerne om partitionerne på en vigtig harddisk. Jeg har hos en ven fundet ud af at easy recovery kunne finde partitionerne og genskabe filerne, testede med en enkelt fil og den blev genskabt. Kanon....troede jeg. Da han ikke har harddiskplads til alle mine data, prøvede jeg det samme på min egen PC. Men hver gang jeg starter en af funktionerne som skal scanne Harddiskene, kommer der en mærkelig lyd fra min SATA HD som filerne skal hentes over på, og easy recovery går ned. Med en trial udgave går det helt fint hvor alle filerne bliver fundet, men den kan ikke genskabe dem da dette er begrænsningen ved trial udgaven. Den fulde udgave er EASY RECOVERY pro V. 6.0, mens trial udgaven er V.6.1

Er der nogle der har hat lignende problem med easy recovery??
Avatar billede cathallo Nybegynder
21. juli 2005 - 01:12 #1
har lige fået opdateret den fulde udgave til 6.1, samme problem
Avatar billede cathallo Nybegynder
21. august 2005 - 15:24 #2
lukker
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester