28. juli 2005 - 12:52Der er
9 kommentarer og 1 løsning
Så skal der købes grafikkort.
Hej alle jer der ved noget,jeg skal have et nyt grafikkort og er lidt lun på et 6600GT fra LEADTEK,de siger at de har de mest lydløse kølere på kortet,er der nogle her der ved noget,eller måske et andet kort i samme prisklasse?.
HELT klart 6600 gt, hvis du ligger i den prisklasse, ca. 1400-1500, er 6600 gt kortET. kan kun anbefales. Leadtek har nogle gode kølere ja, men de fylder også en del. nu er det ikke et problem med 6600 gt men hvis du skulle have storebroren 6800 gt, så fylder den en del ;D
Ja det er jo stort set det samme kort men, jeg har hørt at de kølere der sidder på et asus kort larmer meget,men jeghar aldrig hørt et kort i brug så jeg ved ikke hvor meget det larmer i forhold til LEADTEK,eller om støjen er generende i det hele taget,nogle er jo mere sarte end andre,jeg vil bare ikke have et kort der overdøver hele pcèn
hvis du vælger Asus grafikkort og asus motherboard kan det ikke gå helt galt ;D jeg tror ikke der er så meget forskel, ville tage enten leadtek eller asus (ikke bare fordi john_stigers siger det :) men også fordi at asus er, i mine øjne, den bedste producent at grafikkort og mobos !
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.