05. august 2005 - 23:01Der er
11 kommentarer og 1 løsning
Norton Securty 2005 kan ikke åbne den
Har lige slettet en 30 dages beta version af den nye Norton Internet Security 2005 Antispyware Edition men når jeg instalere min Norton Internet Security 2005 så kan den ikke starte programmet efter instalationen her er et billede
Siden kan ikke vises Den side, du søger efter, er ikke tilgængelig. Der kan være tekniske problemer på webstedet, eller det kan være nødvendigt at ændre webbrowserindstillingerne.
Hvis du har skrevet sidens adresse i adresselinjen, skal du kontrollere, at adressen er skrevet korrekt.
Hvis du vil kontrollere forbindelsesindstillingerne, skal du klikke på menuen Funktioner og derefter klikke på Internetindstillinger. Klik på Indstillinger under fanen Forbindelser. Indstillingerne skal svare til dem, der blev leveret af administratoren af lokalnetværket (LAN) eller Internetudbyderen. Kontroller, om indstillingerne for Internetforbindelsen registreres. Du kan indstille Microsoft Windows til automatisk at registrere indstillinger for netværksforbindelsen (hvis administratoren har aktiveret denne indstilling). Klik på menuen Funktioner, og klik derefter på Internetindstillinger Klik på LAN-indstillinger under fanen Forbindelser. Vælg Automatisk registrering af indstillinger, og klik derefter på OK. Nogle websteder kræver 128-bit forbindelsessikkerhed. Klik i menuen Hjælp, og klik derefter på Om Internet Explorer for at afgøre, hvilket sikkerhedsniveau, du har installeret. Hvis du prøver at besøge et sikkert websted, skal du kontrollere, at dine sikkerhedsindstillinger understøtter dette. Klik på menuen Funktioner, og klik derefter på Internetindstillinger. Rul ned til sektionen Sikkerhed under fanen Avanceret, og marker feltet ud for indstillingerne for SSL 2.0, SSL 3.0, TLS 1.0 og PCT 1.0. Klik på knappen Tilbage for at prøve et andet hyperlink.
Serveren blev ikke fundet, eller der opstod en DNS-fejl Internet Explorer
Der er nogle viruser der forhindrer adgang til disse sider. Hvis du ikke har fået tjekket for virus, synes jeg du skal prøve at oprette et spørgsmål i viruskategorien.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.