tjaaa mit mål er egentlig at komme til at tjene penge på siden på sigt men den skal jo bygges op først plus at have mange brugere hver dag og siden kører stabilt med besøg :-)
Første gang min side kørte var der hurtigt en 600 unikke besøg om dagen men måtte lukke den pga af en skod udbyder af format desværre
har så startet siden op igen nu hos en anden udbyder sååå sådan ligger landet dennis :-)
tjooo det kan man da mjl men det er da noget vi snakker om hen ad vejen hvis det er det kunne være rart hvis der kom nogle nye ideer/ folk der har lyst til at være med fra starten nu her ( 2 halvleg kan man sige )
Det er ikke nemt mere. Jo, at få trafikken, men så at tjene penge på det. Nogle problemer som han nok ikke har overvejet:
- Hans host (hvis det *er* webhosting.com) tillader ikke porno/erotisk materiale. De fleste adulthosts betaler man for trafikken. - Copyright af billeder (med mindre han hotlinker) - Konkurrence, det er nemt at sætte sådan et site op.
Jeg har lidt svært ved at se hvad edvardj kan tilbyde. Jeg kan snildt selv installere en phpbb og kode mine ideer og så slippe for at dele med spørgeren (Ikke at jeg har tænkt mig det :) )
well dennis du lyder til du er en haj til det fint nok :-)
men jeg er slet ikke på det level
tanken fra start var at det skulle være sjovt og mål var at få en stabil side op og køre derefter nyt mål en eller anden måde at tjene nogle penge på :-)
Det eneste du skal passe på med er din host (webhotel). Det ville være bittert hvis du begyndte at tjene penge og så fik lukket din side, fordi dit webhotel mener at du bryder deres regler. Men ellers held og lykke med projektet :)
hehe det har jeg garderet mig imod for der står godtnok i deres regler at erotisk martriale er ikke tilladt jeg har så snakket med det og fået på skrift at jeg må godt bare det ikke er porno sååå der kan de ikke røre mig :-)
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.