Avatar billede 2paz Nybegynder
06. september 2005 - 16:46 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

To kalendere i Outlook?

Er det på nogen måde muligt at have to kalendere (for samme år/2005) på én gang i Outlook 2003. Altså så jeg kan skifte imellem de to som det passer mig.
Jeg har nogle løbende aftaler, som jeg gerne vil holde for sig.
Avatar billede 2paz Nybegynder
06. september 2005 - 21:18 #1
Det kan man måske ikke??
Avatar billede oniel Nybegynder
06. september 2005 - 21:48 #2
Det kan man nu godt!!!

Højreklik i tittellinien hvor der står "Kalender" i venstre side og datoen i højreside => Vælg "Ny mappe" => navngiv din nye kalender og mappen skal indeholde "Kalender-emner" - Mappen skal placeres i "Kalender".

Nu skal du gerne have en ekstra kalender i det felt der heder "Mine kalendere" (under månedsoversigten i venstre side)

Ved at sætte hak i boksene kan du vælge om du vil have en eller flere kalendere vist samtidig.

Let og ligetil ;-)

(Når man altså lige kan det!)
Avatar billede 2paz Nybegynder
07. september 2005 - 01:41 #3
Jeg det har du ret i. Nemt, når man ved hvordan. :)

Tak.
---
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester