28. september 2005 - 23:11Der er
1 kommentar og 2 løsninger
header ved frameløsning
Jeg er igang med at hjælpe nogle med en simpel webbetalingsportal. I forbindelse med portalen er der tilknyttet betaling. Betaling sker ved al mulig verificering, hvorefter den header browseren tilbage, hvilket jo er fint nok, men.....webløsningen er i frames, og betalingsportalen header direkte tilbage til komplet url (men kan også tage ekstra parametre med - hidden formoder jeg).
Hvis jeg header almindeligt tilbage ja så får jeg jo ikke top og bund med (som er en del af frameløsningen). Nogle gode forslag til, hvordan man evt. kunne angribe/løse dette problem?
Håber I er nogenlunde med på, hvad der er problemet.....
Støv, fibre og metalliske partikler kan påvirke både uptime, levetid og driftssikkerhed. Derfor arbejder flere datacentre systematisk med contamination control.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.