Avatar billede kennot Nybegynder
09. oktober 2005 - 14:32 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

Intet lyd når jeg afspiller dvd på min laptop

Hey!

Når jeg afspiller dvd'er på min laptop så er der ingen lyd på.

Men i alt andet virker lyden fint.

Hvad kan der være galt?
Avatar billede strych9 Praktikant
09. oktober 2005 - 14:50 #1
Dolby Digital eller DTS lader til at fejle. Det er dem der bruges til at afkode lyden på en DVD film.

Hvilket program bruger du til at afspille med? Prøv at afinstallere det, genstart maskinen og så geninstallere det.
Hvis det er media player du bruger så er det programmet du har installeret som decoder til dvd du skal afinstallere og geninstallere.
Avatar billede kennot Nybegynder
20. oktober 2005 - 20:22 #2
Det hjalp med decoder. .

Svar så du får point ellers tager jeg dem selv :)
Avatar billede strych9 Praktikant
20. oktober 2005 - 20:23 #3
Det kan vi ikke have ;)
Godt at du fik det løst. =)
Avatar billede kennot Nybegynder
20. oktober 2005 - 20:30 #4
Heh ;D
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester