11. oktober 2005 - 11:48Der er
23 kommentarer og 1 løsning
lav en mappe og i den mappe lav en mappe
hejsa
jeg ville bare lige høre hvordan man kan lave 2 mapper på en gang. altså en bruger tilmelder sig, man trykker på tilmeld, skal den lave en mappe til brugeren(det virker) men så skal den lave en mappe inde i den mappe der lige er blevet lavet, hvordan gør man det?
Der bliver investeret massivt i AI. Teknologien er mere tilgængelig end nogensinde, og ambitionerne er høje. Alligevel oplever mange virksomheder, at resultaterne udebliver.
Efter at du har kørert funktionen til at oprette mappen kører du den samme funktion igen lige efter hvor du bare retter i selve stigen til mappen.. mapper/brugere/peter$nymappe
nu har jeg da fundet fjelen så er det bare lige hvordan man retter den :) grunden til den ikke laver nr 2 mappe er fordi at den første mappe ikke har fuld rettighed og 01777 hjalp ikke tværdig mod
prøv at få den til at oprette den profil mappe i roden hvor den også opretter brugerens mappe. Altså ikke inde i mappen men ved siden af hvis man kan sige det .. Så kan du se om det er koden der er noget galt med
jeg finder ud af noget! jeg takker mange gange for hjælpen!
LUKKET!!!!
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.