Avatar billede Wezio Juniormester
14. november 2005 - 15:36 Der er 1 løsning

Kommer med fejl efter inst. af Office2003

Jeg har en Windows XP Home, hvor jeg inde fra min egen bruger netop har installeret Microsoft Office 2003 (der er to "brugere" i alt på computeren).

Problemet er nu den, at når jeg logger på den anden bruger og skal åbne Outlook Express op, som jeg bruger til e-mail får jeg følgende fejl-besked: www.allstars-ent.dk/1.jpg

Når jeg så har trykket "OK" åbner den Outlook Express op og det er muligt for mig at hente e-mails ned, men når jeg så skal skrive en ny mail og trykker "Opret meddelelse" får jeg den her besked: www.allstars-ent.dk/2.jpg

På min egen bruger, hvorfra jeg installerede Office 2003 er der ingen problemer med Outlook Express...

Hvad går der galt?!? :(
Avatar billede Wezio Juniormester
15. november 2005 - 22:24 #1
Problemet er løst...
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester