Avatar billede kenoho Nybegynder
29. november 2005 - 10:39 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

Pci grafikkort

Jeg ville lige høre om hvad for et pci kort der er det bedste man kan købe, hvis det da stadig er muligt. Det er fordi min søsters efterhånden lidt ældre computer kun har pci porte og hun er begyndt at ville spille spil der kan byde på lidt mere, men det kan hendes on board grafik ikke klare. Så derfor leder jeg efter et kort der kan hjælpe lidt på det.
Avatar billede kenoho Nybegynder
29. november 2005 - 11:52 #2
Okay er der nogen af dem i kan anbefale?
Avatar billede logsuppe Nybegynder
01. december 2005 - 12:26 #3
kommer an på hvad din pengepung siger og hvor meget du egentlig har brug for...
Avatar billede kenoho Nybegynder
01. december 2005 - 13:01 #4
Det skal bare være til at kunne køre nogle spil der kræver noget mere ydelse. Maks pris er vel en 1000-1500 kr.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester