Avatar billede fodlisten Nybegynder
07. december 2005 - 15:32 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Hvilket grafikkort for 4-500 kr.?

Hej

Jeg har en ven som skal have et nyt grafikkort. Han kunne nemlig ikke køre NFS MW, og så vil han gerne have et nyt. Det skal ikke koste mere end 500 kr. og så skal det være AGP.
Hvad for et kort tror i man får mest for pengene ved?
Avatar billede jokkejensen Novice
07. december 2005 - 16:04 #1
http://www.tomshardware.com/2005/07/05/vga_charts_vii/page9.html

sammenlign selv priserne på www.edbpriser.dk så får du mest ydelse for de 500 kr...

Mvh
Avatar billede dennis_p Nybegynder
08. december 2005 - 11:02 #2
Det bliver nok svært, at finde et grafikkort til 4-500,- der kan køre NFS MW ordentligt, så skal du købe et brugt..
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester