09. december 2005 - 02:22Der er
7 kommentarer og 1 løsning
login til localhost!! hvorfor?
Hej
Jeg har lige installeret IIS 5.1 efter at have formateret computeren. Har installeret før uden problemer, men nu beder localhost siden om username og password! hvorfor det?
Denne side indeholder artikler med forskellige perspektiver på Identity & Access Management i private og offentlige organisationer. Artiklerne behandler aktuelle IAM-emner og leveres af producenter, rådgivere og implementeringspartnere.
Sidst da jeg også skulle gøre det, der skulle jeg skrive følgende: Username = navnet som du hedder i windows, det kan ses i din start menu, aller øverst.
Password = koden som du skriver når at du skal ind i windows
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.