Avatar billede fjammi Nybegynder
10. december 2005 - 16:54 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

kan ikke trykke f8

Hej

Er ved at reetablere en computer, men kan ikke komme videre fra der hvor jeg skal acceptere Licensaftalen. Der står jeg skal trykke på f8, men der sker ikke noget.
Nogen der ved hvad det skyldes?
Avatar billede innercitydk Nybegynder
10. december 2005 - 16:59 #1
Det er sikkert et nyere tastatur hvor du skal trykke på knappen "fn" for at aktivere f tasterne. Den hedder som regel "fn" men det kan varirere.. Grunden til dette er 2 funktionsmuligheder på hver knap i den øverste række. derfor skal man trykke for at switche mellem de 2 muligheder..

Vh Nicki
Avatar billede innercitydk Nybegynder
10. december 2005 - 17:00 #2
og derved akrivere f tasterne
Avatar billede fjammi Nybegynder
10. december 2005 - 17:03 #3
tak for hjælpen. det var lige netop det problem
Avatar billede innercitydk Nybegynder
10. december 2005 - 17:12 #4
bare i orden :D
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester