Avatar billede jih Nybegynder
19. december 2005 - 11:33 Der er 13 kommentarer og
1 løsning

Logitech Desktop Pro

Hey.. jeg har prøvet at finde ud af priser på nettet til en Logitech Cordless Desktop Pro ( http://www.computerra.ru/pubimages/31761.jpg - bare i sort - helst kun tastatur, men kan nøjes med tastatur+mus :P)..

jeg kan ikke finde den type jeg vil have nogensteder.. ikke engang edbpriser.dk.. er der nogen der kan hjælpe, og/eller evt. give mig råd til et godt trådløst tastatur, som helst ser "lækkert" ud..?

Jeg vil gerne kunne sidde på min seng, se film, og når filmen engang slutter alligevel have mulighed for at skifte film uden at skulle op til tastaturet.. o.O

Nu var jeg ikke helt sikker på hvilken kategori dette skulle gå ind under, så jeg håber det er under den rigtige.. :)
Avatar billede vejmand Juniormester
19. december 2005 - 11:45 #1
Logitech Cordless Desktop Comfort kan du få i sort, måske den kan bruges?

http://www.proshop.dk/ShowProduct.aspx?uid=60015&prodid=708
Avatar billede jih Nybegynder
19. december 2005 - 11:50 #2
ved du prisen på sådan et tastatur uden mus..? sådan ca..? jeg bor nemlig ikke i Danmark, og det ville tage ret lang tid for at få det sendt hertil, så jeg prøver at finde ud af hvor meget sådan et vil koste..
Avatar billede jih Nybegynder
19. december 2005 - 11:51 #3
og er der nogen mulighed for at lade et tastatur op..? eller skal man købe ny batterier hver gang de går ud..?
Avatar billede vejmand Juniormester
19. december 2005 - 11:57 #4
Ang. batterier er det da en mulighed at købe en oplader og opladelige batterier.
F.eks. af denne type, der findes utallige.

http://www.discoworld.dk/shop/product_info.php?products_id=9047
Avatar billede vejmand Juniormester
19. december 2005 - 11:59 #5
Ang. prisen: Den danske pris står på siden, ellers ved jeg ikke lige hvad du søger?
Avatar billede jih Nybegynder
19. december 2005 - 12:47 #6
jeg mener pris på *kun* tastatur... spørger bare om du ved hvad den ville ligge på sådan ca.. :)

På siden står der pris på mus + tastatur.. mangler pris på kun tastatur..
Avatar billede vejmand Juniormester
19. december 2005 - 13:11 #7
Her er et link hvor musen alene koster $29,95
http://www.eaid.dk/testcenter.php?action=vis&id=3
Jeg ved ikke lige hvor meget det hjælper dig. c",)

Jeg kan ikke finde pris på tastatur alene.
Avatar billede johnstigers Seniormester
19. december 2005 - 13:54 #8
Tastaturet findes ikke som stans alone produkt.
Avatar billede jih Nybegynder
19. december 2005 - 14:29 #9
nå.. så bliver jeg vel nødt til at købe begge dele.. det skulle vel ikke gøre noget.. har bare hørt at trådløs mus plejer at være dårlig til spil.. men så får vi se.. :)

nu ved jeg ikke om jeg skal give john 10 points eller.. det var egentligt det svar jeg ville have (eller at det fandtes, med cirkapris).. men siden man ikke kan, så er svaret vel prisen på begge dele, som vejmand svarede på.. 10-50 eller 0-60? :P
Avatar billede vejmand Juniormester
19. december 2005 - 14:32 #10
Vi deler da bare fifty fifty.

God jul.  c",)
Avatar billede jih Nybegynder
19. december 2005 - 14:42 #11
jo tak og i lige måde.. :)

så får vi se hvad john/stigers/john stigers siger til det.. det må jo være op til ham, så længe du går med til så meget.. :P
smider du et svar john_stigers..?
Avatar billede johnstigers Seniormester
19. december 2005 - 20:07 #12
Bare giv dem til vejmand :)
Avatar billede jih Nybegynder
20. december 2005 - 09:17 #13
ok... jeg takker for hjælpen.. :)
Avatar billede vejmand Juniormester
20. december 2005 - 09:21 #14
Velbekomme, og jeg takker for point.  c",)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester