29. december 2005 - 22:49Der er
6 kommentarer og 1 løsning
Packard Bell fra Bilka
Jeg skal ha en ny pc, jeg overvejer at købe ugens tilbud fra bilka en Packard Bell Sempron 3000+, 1024 mb DDR RAM 160 GB harddisk + div. andet pris 7000. jeg skal bruge den til lidt kontor, spil og internet. er det en ok pc ??? Hurtigt svar ønskes da jeg skal på indkøb fredag d. 30
Jaeh den ser udmærket ud, men hvad er grafikkortet? Onboard? Jeg synes bare at de packard bell pc'er jeg har set har været ret så, undskyld udtrykket, "ulækre"! De er tit ret tykke, tunge, grimt design, og i det hele taget et grimt finsish. Men måske er det bare mig der er sådan!? Derimod er fx. Fujitsu-Siemens bærbare ret lækre, ifølge min mening!
Det er en OK PC, og prisen for den virker også nogenlunde fornuftig, men så heller ikke mere. Personligt ville jeg slå kold vand i blodet, vente lidt og se om der ikke dukker et bedre tilbud op i løbet af januar.
ville også helt klart vente + du kan få meget mere computer for pengene ved at købe over nettet, evt samle selv, så får du nøjagtigt hvad du har brug for, og betaler ikke for en masse du ikke har brug for
Helt klart vent og se hvad der kommer af tilbud i januar. En generel god ting er at holde sig væk fra computere fra især Bilka. Kender flere der har købt derude, og problemet er at hvis der er problemer med computeren, skal de sende den tilbage til deres leverandør, og så kan der gå et godt stykke tid før du får den tilbage igen. Men der findes mange computer forretninger på nettet, som har en langt bedre service :) (og langt bedre priser for det meste ;) )
tillykke egr sli med de 60, det blev en Fijutsi Siemens intel p4 519 3,06 ghz 512 mb DDR400 250 gb sata 7200 omdr.+ dvd dl og diverse pris. 4995 Fra computercity
det lyder da fint nok, og tak for pointene, held og lykke med maskinen ;D
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.