Avatar billede kimrosgaard Nybegynder
25. april 2001 - 17:58 Der er 7 kommentarer og
1 løsning

Snyd???

hvad mener i om denne her?
http://www.eksperten.dk/spm/67601

spørger er oprettet i dag og fyrer et spørgsmål af med alle sine point i en ret så forkert kategori! Svarer er oprettet i går!
Spørgsmålet er i øvrigt helt ude i tovene og omtaler en virus der ikke eksisterer! Hvis han havde sådan en virus, hvorfra ved han så at han har fået en virus hvis han ikke har noget antivirus prg? Og er det ikke ret logisk at en virus kan fjernes med et antivirus prg? Hvad mener i?
Mail er sendt til admin osse.
Avatar billede ye10 Nybegynder
25. april 2001 - 18:06 #1
hm..lugter, man ville aldirg give mere end 30 max 60 point for det, hvor mange ville give 300 point over styr for noget alle fonaer osv. ville give gratis, lugter virkelig langt væk..
Avatar billede netfreak14 Nybegynder
25. april 2001 - 18:09 #2
SNYD SNYD SNYD.... Tsk tsk... Bli\'r de aldrig klogere ? Sådan en BiiiiiB....
Avatar billede netfreak14 Nybegynder
25. april 2001 - 18:09 #3
hvordan fa\'en kan han/hun tjene SÅ mange point på én dag? (twain)
Avatar billede apollo69 Nybegynder
25. april 2001 - 18:14 #4
Hvis man acceptere sit eget spm tæller de så med i puljen med tjente point?
Avatar billede nikolajdu Nybegynder
25. april 2001 - 18:24 #5
Det må man sige de gør.

Skulle provokere lidt igår.

http://www.eksperten.dk/spm/67252

Nu står de både som brgte og tjente point

http://www.eksperten.dk/bruger.phtml?navn=nikolajdu&i1=0&i2=0&i3=0&i4=0&i5=0&i6=0&i7=0&i8=1&i9=0&i11=0

Til gengæld har de sørget for at det ikke tælle på toplisterne. Jeg vile ligge nr. 2 her efter Andreas_Admin..

http://www.eksperten.dk/kategori/43

/Nikolaj
Avatar billede tommyf Nybegynder
25. april 2001 - 19:08 #6
<ironi>
For mig virker det som en saglig diskussion der går på hvordan man håndtere forskellige viruser, endvidere er det nogle meget flotte argumenter og en overbevisende salgsteknik der bliver brugt for ligesom at fremme budskabet.

Bare den meget gennemtænkte formulering af spørgsmålet – kort og præcist – vidner om at det formegentlig ikke er snyd. Et så svært og aktuelt spørgsmål må til en hver tid være 300 point værd – hvis ikke mere?

Det godt formulerede svar bliver mødt at et ligeså godt og saglig svar, hvor der bliver set på hvilke løsningsmodeller der vil passe bedst til pågældende situation. Svaret er formuleret på en klar måde, så man ikke er i tvivl om hvad kernen er, desuden giver det en god effekt at argumenterne bliver understøttet af personens egne oplevelser med produktet – det hele serveret i en pæn tone.

Hele diskussionen vidner desuden om at begge personer er kendt på området, og måske beskæftiger sig med det normalt.
</ironi>

… kunne de ikke have gjort det bare lidt mere overbevisende?
Avatar billede kimrosgaard Nybegynder
25. april 2001 - 19:12 #7
*LOL* fremragende skrevet *G*
Avatar billede andreas_admin Nybegynder
25. april 2001 - 20:10 #8
spørger & svarer slettes
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Computerworld tilbyder specialiserede kurser i database-management

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester