Avatar billede gstoltenberg Nybegynder
12. januar 2006 - 15:03 Der er 1 kommentar

Min Mailboks afviser en enkelt afsender uden grund.

Jeg modtager ikke alle de mails der bliver sendt til mig.Mine afsender får at vide at mailen ikke kan afleveres uden grund. Deres adr. er ikke fejlagtig opført på listen uønskede mail. Boksen er heller ikke opfyldt, aligevel afvises enkelte afsender, selvom de prøver at sende "besvar", eller taster adr, eller bruger adr. kartoteket. Hvad kan årsagen være. Serveren siger det kan de ikke forstå.
Avatar billede leif Seniormester
12. januar 2006 - 15:09 #1
Hvilken hedder det domæne din email er på ? Altså det efter @.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester