Avatar billede mikkwied Nybegynder
14. januar 2006 - 13:55 Der er 4 kommentarer

Harddisk drevbogstav forsvandt

ok her kommer det så... som man jo bør gøre i ny og næ geninstalerede jeg windows her for et par dage siden. Jeg installerede alle mine drivere til mine forskellige hardware. Men min sata harddisk fik efter denne geninstalering ikke et automatisk drev bogstav som den plejer ? harddisken er fundet af XP og vises som kørende uden problemer. hvis man højreklikker på harddisken i diskhåndtering er den eneste mulighed "Slet partition" jeg er ikke intereseret i at formaterer denne hardisk da der er en masse betydningsfuld data på og den jo allerede har et filsystem tildelt !!!!
Avatar billede off-line Nybegynder
14. januar 2006 - 19:54 #1
Kan du ikke tildele den et drevbogstav i diskhåndtering?
Avatar billede off-line Nybegynder
15. januar 2006 - 15:40 #2
Ps. Hvis den ikke har et drevbogstav, kan du bare tildele den et.
Avatar billede mikkwied Nybegynder
15. januar 2006 - 16:38 #3
nope... har formateret den... den ville ik fordi partitionen ik passede af underlige årsager men tak for svar
Avatar billede off-line Nybegynder
16. januar 2006 - 01:50 #4
Husk at acceptere dit eget svar, så du kan få lukket.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester