Avatar billede uffesteenberg Novice
21. januar 2006 - 19:26 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Tip hvis du mangler en DVD-recorder

Fra mandag d. 23 januar har Kvickly en Ino 3(i) 80 gb DVD/HD-optager på tilbud til kr. 2495,- (vises endnu ikke på deres hjemmeside men i reklamen jeg fik idag).

www.recordere.dk (LG forum) bekræftes det at Ino 3(i) er identisk med LG RH7500 (RH 7800 hvis du finder 160 gb-udgaven) og altså har helt samme egenskaber. Ino'en kan således også opdateres med de LG firmware-opdateringer (find dem på www.recordere.dk)



Har efterhånden valgt LG RH7500 til 2999,- i El-Giganten over en Philips DVDR3300H, men nu bliver det så nok INO'en i stedet.

(Eller også går jeg ned og prutter om prisen i EL-Giganten - nogen nævner nemlig at 7500'eren har været nede i 2699,- og desuden skal min kammerat også have én, så mon ikke de er til at handle med...)
Avatar billede uffesteenberg Novice
21. januar 2006 - 19:27 #1
Napper pointene selv, men håber nogen kunne bruge tippet... :-)
Avatar billede sardinen Nybegynder
21. januar 2006 - 19:32 #2
http://www.forbrug.dk/test/testbasen/avudstyr/dvd/
Lægger lige et link her, så man også kan se, hvad man får for sine penge :-)
Avatar billede Slettet bruger
19. februar 2006 - 10:39 #3
ville nok hellere spare de sidste penge sammen og så købe sony hx 710 som er langt bedre med kvaliteten og så har den et utroligt bruger venlig osd interface den er rost for .

hx 710 fåes for mellem 3500-4000
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester