Avatar billede lademan Novice
23. januar 2006 - 17:21 Der er 4 kommentarer og
1 løsning

Opgradering af Dell

Hejsa!

Jeg vil gerne opgradere min Dell Inspiron 2650.

Hvor får jeg mest cd-brænder for pengene, og kan jeg selv udskifte den?

Hvordan med grafikkort (fra 250 til 500mb)? Er det i øvrigt noget der kan mærkes?

Tak for hjælp!
Avatar billede donby Nybegynder
23. januar 2006 - 17:28 #1
at skifte ting i en bærbar kan godt være lidt tricky, specielt hvis man ikke har prøvet det før. Gfx kort kan du ikke skifte i din model, bærbare hvor du kan skifte gfx kort er stadig forholdsvis sjældne. Prøv at kontakte dell og hør dem ad hvad de skal have for at smide et nyt drev i
Avatar billede donby Nybegynder
23. januar 2006 - 17:28 #2
evt kontakt en lokal computer forretning og se om de vil gøre det billigere end dell
Avatar billede lademan Novice
23. januar 2006 - 17:30 #3
Oki - hvad med cd-bræneren? Kan jeg købe den uden om Dell?
Avatar billede donby Nybegynder
23. januar 2006 - 17:34 #4
ja self.. men prøv at kontakte dem og hør en pris for drev incl montering, prøv derefter et par lokale forhandlere og så kan du sammenligne priser
Avatar billede lademan Novice
12. marts 2006 - 09:56 #5
ok
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester