Avatar billede jensoest Nybegynder
01. februar 2006 - 18:21 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Geninstallation af MS Office Standard Edition 2003 Trial Software

Hej

Jeg har installeret en 60 dages trial version af MS Office Standard Edition 2003, som nu er udløbet.

Mit spørgsmål går på, hvad jeg skal gøre/slette for at kunne geninstallere trial versionen, udover selvfølgelig at afinstallere den?

Jeg har før geninstalleret den i forbindelse med en formattering af computeren, men det er jo en lidt besværlig og tidskrævende metode.

Er der bestemte filer, man skal sørge for at slette, eller skal man foretage rettelser i registreringsdatabasen, hvis man ønsker at geninstallere programmet?

Jeg håber, at der er en, som kan svare på det.

Jeg kører Windoes XP fuld opdateret.

Mvh.
Joe
Avatar billede james_t_dk Juniormester
01. februar 2006 - 18:27 #1
Det er en Trial. Din Trial er udløbet. Hvis du vil bruge programmet skal du købe det. Alt andet vil efter min mening været at omgåes reglerne for din trial. Hvis min antagelse er korrekt vil det også betyde at du ikke kan få hjælp på eksperten, da det vil være mod ekspertens regler.
Avatar billede james_t_dk Juniormester
01. februar 2006 - 18:30 #2
Under 1000 kr. det er da ikke dyrt: http://edbpriser.dk/Listprices.asp?ID=59651
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester