Jeg mener ikke der er nogen dato-formatering i Flash, så du bliver nok nødt til at lave noget i stil med nedenstående for både dato, måned og år og samle det til sidst:
>> olebole Jamen, ok med mig og skål i skivet... ;o)
'ternær' betyder for resten blot at den tager 3 parametre i modsætning til fx binær operatorer som plus og minus - jeg mener, at den kaldes for "conditional operator" ovre vest på.
'conditional' og 'operands' er jeg helt med på ... 'kompakt betingelse' har jeg godtnok ikke hørt før, men jeg er heller ikke så stærk i danske programmerings-termitter ;o)
*LooL* Tænk, hvis folk officielt skulle hedde, hvad jeg har kaldt dem ... OMG! =8-O
Barklund, kan jeg i øvrigt få dig til at sende mig en mail ... der er noget, jeg gerne ville tale med dig om? Mit nick [elefant-næse] gmail [prik] com :)
elefantnæse@gmail.com? jeg sender en mail... eller noget... ;)
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.