Avatar billede yellowkid Nybegynder
02. marts 2006 - 13:02 Der er 2 kommentarer

filerecovery på mac osx nogen erfaring med ontrack.com?

Hej eksperter!

Jeg har lige trukket den gale mappe ( en hel indspilnings session-pro tools)i skralderen og tømt! (alm tømning) F*^?!!

efterfølgende har jeg søgt lidt rundt på nettet og fundet ontrack.com er der nogen der har erfaring med deres meget dyre software til download på mac? virker det er der fælder og ting der ville være fede at vide før jeg downloader for 3200 kroner software!!?..
Avatar billede egonspock Seniormester
02. marts 2006 - 18:54 #1
Prøv Data Rescue II i stedet. Det er noget billigere, og kan sikkert det samme.

http://www.prosofteng.com/products/data_rescue.php

Det har en prøvefunktion, der gør at man kan se hvad man kan få ud af det, inden man køber det, så vidt jeg husker.
Avatar billede sd8220 Seniormester
04. marts 2006 - 10:39 #2
Hej
Jeg kan anbefale Data Rescue II - jeg havde en hel 120Gb disk, der var blevet slettet - og som jeg så testede programmet med, og den kunne fint finde alle ting på den, så den skal nok være pengene værd.
Men husk at lade være med at bruge disken til noget, inde du forsøger at redde. Enhver aktivitet på disken kan komme til at overskrive dine data.
/Seb
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester