Avatar billede staal Praktikant
14. marts 2006 - 20:10 Der er 1 løsning

ACDSee html album - billed muligheder

Hej - I ACDSee har jeg lavet et html album med små billeder, der øges når man trykker på dem. fint nok
Nu vil jeg bare gerne kunne indsætte en "frem/tilbage" funktion omkring det åbne billede (det øgede foto)således man kan bldre frem i de store formater af billederne - kan man det og hvordan ?
Avatar billede lp-freak Nybegynder
14. marts 2006 - 21:13 #1
Et alternativ ville være at lave billede til et link og når man trykkede åbnede et nyr vindue hvor der var et billede og nedenunder pile til frem og tilbage, hvis man så trykkede frem kom man til næste billede(som åbner i samme vindue)
Det er selvfølgeligt besværligt, men hvis man ikke lige er inde i php eller asp så er det da en løsning.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester