vladimir: Enig,,, gider ikke engang læse og forstå det.. så hjælp herfra vil aldrig tilbydet hvis jeg skal gætte på DET niveau.. Ordblindhed er oki.. men!
Hvis man er ordblind, kunne man jo lige gøre opmærksom på det, det andet her ligner bare noget pjat. Jeg vil heller ikke prøve at tyde hvad meningen er.
spectual >> der har du nok ret! vi er jo nogen der kan se hvad der står Goddaw. Æ ska bruche æ aschenbächer fra \"i kina æjer di hunne\" er der nown der vej wor æ ka finne it?? = Hejsa Jeg skal bruge et askebæger fra \"I kina spiser de hunde\" er der nogen der ved hvos jeg kan finde det??
Nu kumme a fra det metterst Jylland, o a tøws de´i ornen mæ lidt dialægt...
Men wo dæwlens sånt e bæge ka wære - det wed a int...
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.