Avatar billede Slettet bruger
22. marts 2006 - 13:56 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

Optisk mus spiker

Hej

Jeg har en "Logitech Premium Optical Wheel Mouse" tilsluttet min PC. _Under dagligt brug så "hopper" markøren ud til den ene kant af skærmen (ca en gang hver 2-3 min. i gennemsnit). Det er lidt af et irretetionsmoment i mit daglige arbejde.

Er der nogen der har været ude for det samme, og har et bud på en løsning?
Avatar billede ladyhawke Novice
22. marts 2006 - 14:27 #1
Har du opdateret til den seneste driver?
Avatar billede lablo Nybegynder
22. marts 2006 - 20:12 #2
har du et ensartet underlag ex muse måtte. Nogle optiske mus er meget følsomme for kraftige kontrastændringer. Det resultere tit og ofte i at den kan skifte retning eller springe rundt på skærmen. så prøv med en musemåtte. Driveren er også et godt bud.
Avatar billede Slettet bruger
10. juli 2006 - 09:48 #3
Tror at det hjalp med en driver. Du må gerne smide et svar ladyhawke.
Avatar billede ladyhawke Novice
14. juli 2006 - 12:45 #4
ok here goes :o)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester