Avatar billede alloedee Nybegynder
27. marts 2006 - 12:18 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Program til stop motion?

He hey

Jeg skal bruge et software til at lave stopmotions film med.

I programmet skal jeg kunne lave enkle photos om til animation. Desuden kunne det være rart, hvis jeg bare kunne tilslutte mit digital camera, via usb også tage billeder ved f.eks at trykke på Enter knapper, istedet for at bruge cameraets udløser. Og på den måde få billederne direkte ind i programmet, uden om cameraet. Hvis I får står, altså lidt ligesom et webcam.

Hvilke programmer vil I foreslå?
Avatar billede johnstigers Seniormester
15. juli 2006 - 20:34 #1
lukketid - dit spørgsmål er for langt tilbage i "køen" til at du får svar....
Avatar billede alloedee Nybegynder
16. juli 2006 - 01:13 #2
Yes sir

Så må jeg jo selv igang med C++ eller et eller andet ;)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester