12. april 2006 - 22:15Der er
6 kommentarer og 1 løsning
.avi film er for stor !
Hej
Jeg har brugt mit nye smarte digitale kamera(ikke videokamera), til at optage et par video film. Filmene er ganske korte under 1 min. men den ene fylder 90 Mb, og den anden 30 Mb. Men det er også i en ret høj opløsning.
Findes der ikke et program til at ændre på dette og evt. fps, så den kommer ned på en passende størrelse for at blive inkl. i en e-mail.
Hos Computerworld it-jobbank er vi stolte af at fortsætte det gode partnerskab med folkene bag IT-DAY – efter vores mening Danmarks bedste karrieremesse for unge og erfarne it-kandidater.
det er også rigtigt, men så skal man til at importere filen og smide den ned i en anden, har faktisk brugt den måde før.... Findes der ikke en eller anden kværn der lige med et tryk på en knap kan klar det for mig....?
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.