Avatar billede illemann Novice
11. maj 2006 - 13:01 Der er 3 kommentarer

Tilføj Exchange tjeneste til kørende outlook 2000

Jeg skal have tilføjet muligheden for at hente post fra en exchange server på en kørende outlook 2000. Jeg har prøvet at reinstallere outlook 2000 men får eikke spørgsmålet om det er en arbejdsgruppeversion eller blot en internet email klient.
Avatar billede never_mind Nybegynder
11. maj 2006 - 13:04 #1
kontrolpanel -> eller mail afhængig af sprog version, tilføj nu konto, vælg exchange og resten er lige ud ad landevejen ;)
Avatar billede illemann Novice
11. maj 2006 - 13:07 #2
JA men se det findes ikke hvis Outlook er konfigureret med installationsindstillingen "Kun Internettet".
Avatar billede never_mind Nybegynder
11. maj 2006 - 13:10 #3
ja det har jeg så aldrig set før, så det har jeg intet bud på.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester