29. maj 2006 - 10:06Der er
2 kommentarer og 2 løsninger
Xbox 360 - forskelle på modeller?
Hej,
Jeg er i markedet for en Xbox 360 og de findes jo i et par forskellige udgaver. Hvis jeg nu køber en Xbox 360 core uden harddisk, kan jeg så sætte en hvilken som helst harddisk (3,5 eller 2,5 tommer) i på et senere tidspunkt? Kræver det andet ekstraudstyr?
OG: har alle Xbox 360 et indbygget netkort?
Jeg modtager gerne links til mere detaljerede beskrivelser - de vil også blive belønnet. :o)
Virksomheder er på vej fra store sprogmodeller, der svarer på spørgsmål, til AI-agenter, der kan udføre opgaver på egen hånd. Det gør teknologien mere nyttig – og langt mere risikabel.
Der kan ikke sættes en alm. harddisk til Xbox'en. Det skal være en MS certificeret. På den gamle Xbox kunne der godt sættes en almindelig harddisk i, men så kunne den ikke gå live.
Der indbygget netkort i den store model med harddisk, ved ikke med de mindre, men det tror jeg da stærkt på, at de har.
Om ikke andet, så vil jeg anbefale modellen med harddisk.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.