09. maj 2001 - 18:46Der er
22 kommentarer og 1 løsning
slet valgte record fra db.!!
hejsa der
jeg har efter langtids møg og besvær fået lavet mig et nyhedsystem der virker fint nok.. med filføj nyhed o.s.v .. men jeg vil ozze gerne kunne slette igen .. nogen der har/gider lave et meget lille ekspel på hvordan jeg skriver alle min \"nyheder\" ud i en box af en art hvor man så vælger dem man vil slette og færdig.... jeg skal bare bruge lidt og komme igang på ... ?
AI bliver først for alvor en del af arbejdet, når teknologien integreres i den måde, vi arbejder på. At have adgang til AI betyder ikke nødvendigvis, at medarbejderne er klar til at bruge den.
men jeg vil geren have sådan at den i den select viser overskrift for hver nyhed så man ´kan se hvilken nyhed det er man sletter... det er lige det jeg skal bruge... :P
så bare brug echo \"<option value=\\\"$row[overskrift]\\\">$row[overskrift]</option>\"; i stedet for: echo \"<option value=\\\"$row[id]\\\">$row[id]</option>\";
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.