Avatar billede krohn Praktikant
18. juni 2006 - 19:27 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Størelse på side til PDA

Jeg skal lave et par excel ark som skal bruges på en PDA, men jef har ikke min PDA ved mig. Er der nogen der kan fortælle mig Hvormange rækker og koloner der kan ses på skærmen (vil gerne undgå at at skulle scrolle, gerne hvor bred og lang (excel mål) eller pixels. Det er en IPAQ 3800 serien den skal bruges til
Avatar billede old-faithful Praktikant
18. juni 2006 - 20:53 #1
På min PDA viser Excel 12 rækker(standardhøjde) når tastaturet ikke vises og 6 - 7 rækker når tastaturet er synligt. Der kan være 3 kolonner med standardbredden 9.
Avatar billede krohn Praktikant
20. juli 2006 - 19:11 #2
Ok lægger du et svar
Avatar billede old-faithful Praktikant
20. juli 2006 - 19:30 #3
Jep, her!
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Excel kurser for alle niveauer og behov – find det kursus, der passer til dig

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester