Avatar billede sievers Nybegynder
14. juli 2006 - 20:57 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

dvd-drev kan ikke læse bestemt dvd

Jeg har et problem med min dvd-brænder. Når jeg sætter en bestemt original dvd i drevet kan den ikke læse hvad der er på. Hvad kan dette skyldes?
Avatar billede Slettet bruger
14. juli 2006 - 21:55 #1
Det er ikke et combo-dvd-drev du har
Avatar billede Slettet bruger
14. juli 2006 - 23:22 #2
der er nogen dvd-drev som har fået indbygget kopi beskyttelse. Du er muligvis en af de uheldige der oplever bivirkningerne af denne beskyttelse, som gør at dvd-drevet ikke kan læse bestemte typer medier.
Avatar billede marlboro-man Nybegynder
14. juli 2006 - 23:53 #3
prøv programet anydvd, det fjærner alt kopibeskyttelse, hvis det er det der er problemet.
Avatar billede sievers Nybegynder
27. juli 2006 - 13:58 #4
intet som virkede, så jeg lukker her.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester