hjælp til bios flashing
Kære venner. Med håb om eksperthjælp på topplan, vil jeg høre af om der er èn som gider bruge lidt tid på at hjælpe mig igennem denne ikke helt ufarlige sag.Spørg mig ikke hvorfor jeg ønsker opgradering, men der har efter min mening været en del unødige problemer samt andre mærkelige ting i biosopsætningen.
Det er på min fars virksomhedscomputer, så intet må absolut gå galt her. Jeg har et asus p4c800 deluxe bundkort i og ønsker opgradering til den sidste nye udgave 1019 (ingen beta - tak) http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-dk
Jeg har læst en del om emnet (engelsk er ikke min stærke side) så jeg er lidt forberedt men føler mig mere sikker såfremt der er en som vi hjælpe mig igennem proceduren step for step. Min bios er en gammel gut som hedder 1016 beta.
På forhånd tak for hjælpen.
