Avatar billede trevor23 Nybegynder
02. december 2006 - 09:45 Der er 6 kommentarer

Harddiske vil ike starte op

Jeg har fået opgraderet min computer med bundkort ram cpu grafikkort og efter det så vil mine sata harddiske ik starte op men hvis jeg skifter stik nogle gange i bundkortet så virker det nogle gange
Avatar billede peet49 Nybegynder
02. december 2006 - 09:48 #1
Tjek dine kablet, skift dem evt.
Avatar billede trevor23 Nybegynder
02. december 2006 - 09:51 #2
Jeg har kontroleret dem mange gange og det skulle være ok, og kablerne er helt nye..
Avatar billede peet49 Nybegynder
02. december 2006 - 13:11 #3
Hvad er det helt præcist, der ikke starter op, er det kun windows, er det fordi, du skal køre mindst en reparation af windows efter udskiftning af bundkort, normalt køres der en ny ren indstallation. Du skal have styr på primær/secundær IDE, samt jumper master/slave.
Avatar billede peet49 Nybegynder
07. december 2006 - 14:14 #4
??
Avatar billede peet49 Nybegynder
22. december 2006 - 08:30 #5
Får vi snart dette afklaret?
Avatar billede peet49 Nybegynder
21. januar 2007 - 14:45 #6
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester