Avatar billede itjokke Nybegynder
02. januar 2007 - 16:43 Der er 15 kommentarer og
1 løsning

Logitech G15 Gaming Keyboard

Hey jeg har fået et Logitech G15 Gaming Keyboard i julegave.
Det har et display hvor han kan se forskellige ting på.
Er der nogen der ved hvordan man kan få det til at vise andre ting end det, det er programeret til. Smid også gerne et ling til en hjemmeside hvor man kan downlode software eller udvidelses muduler til det.

PFT. joakim
Avatar billede zynzz Praktikant
02. januar 2007 - 17:02 #1
Avatar billede kogt Nybegynder
02. januar 2007 - 17:52 #2
Hvis du bruger winamp kan du faa et plugin der faar en Visualization ting med bjaelker der foelger musikken

Hvis du bruger ventrilo til og snakke med folk over nettet saa kan du hente en speciel beta version som viser ting vedroerende ventrilo  www.ventrilo.dk

Hvis du har en hotmail og msn installeret saa viser den nye mail og du skal ikke til og rode med POP3 info der er umulig og finde :( IMO jeg kan hvertfald ikke altid lige hitte ud af hvor det er man finder info til POP3

disse kan hvertfald bruges...!! uden du skal til og installere et eller andet dot.NET for og afvikle software til displayet...!!

jeg har endnu ikke selv haft held af og proeve nogle "displays" fra www.G15forum.com
Avatar billede itjokke Nybegynder
02. januar 2007 - 17:53 #3
okay tak
Avatar billede zynzz Praktikant
02. januar 2007 - 17:54 #4
Kan du få det til at virke?
Avatar billede kogt Nybegynder
02. januar 2007 - 17:58 #5
en rigtig god side... hehe :P selve logitech faldt selv lige over den...

http://www.logitech.com/promotions/promo.cfm?countryid=4&languageid=15&contentid=11264
Avatar billede zynzz Praktikant
02. januar 2007 - 18:01 #6
ja... :), troede du havde set der... :)
Avatar billede kogt Nybegynder
02. januar 2007 - 18:06 #7
zynzz > sorry nej jeg kan ikke faa den til og virke hvertfald ikke optimalt mange af dem er jo lavet saadan at de henter informationer fra andre programmer man skal have koerende paa computeren for at et applet/display vil koerer optimalt...

det er jo oxo en uofficiel side og ganske almindelige bruger der sidder og leger med det... jeg blev lidt skuffet i starten for tilsyneladende saa er der ikke meget/mange programmer der understoetter det endnu... :) men det kommer alt sammen lige saa stille

hvis man spiller Counter-Strike kan man umiddelbart ikke bruge G tasterne til en pind... kun med en del hjerne vridninger kan man lave et skript og lidt opsaetning af tastaturet "keyboard profiler" saa fungere det... men det tager tid og man skal altid ud og rette i configs..... men det er kun CS der er saadan mener jeg... men man kan og jeg har gjort det.. :P
Avatar billede zynzz Praktikant
02. januar 2007 - 18:11 #8
Ja, det er rigtigt hvis programmet ikke findes på din computer kan du jo ikke få så meget information omkring det, men så må du selv ud og lave et applet... :)
Avatar billede kogt Nybegynder
02. januar 2007 - 18:17 #9
zynzz og itjokke > der er guf paa www.g15mods.com

har fundet en virker fint, en net graf... :P
Avatar billede zynzz Praktikant
02. januar 2007 - 20:44 #10
wee lækkert :)
Avatar billede itjokke Nybegynder
02. januar 2007 - 20:46 #11
Ja det er en super god hjemmeside....:D
Avatar billede itjokke Nybegynder
11. januar 2007 - 12:59 #12
xx
Avatar billede kogt Nybegynder
11. januar 2007 - 18:02 #13
hva sker der for og tage point selv....
Avatar billede itjokke Nybegynder
13. januar 2007 - 18:32 #14
Avatar billede itjokke Nybegynder
13. januar 2007 - 18:41 #15
Avatar billede itjokke Nybegynder
13. januar 2007 - 19:10 #16
Linket er til kogt og zynzz fordi jeg kom til at tage deres point
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester