Støv, fibre og metalliske partikler kan påvirke både uptime, levetid og driftssikkerhed. Derfor arbejder flere datacentre systematisk med contamination control.
Hvis din udbyder allerede har enablet *.domæne.dk på dit webhotel kan du jo lave den frække og bare smide en .htaccess eller lign. som redirecter til en under mappe på dit webhotel. Men på den måde for den enkelte bruger ikke FTP konto, men igen det er anpå hvad brugeren skal have adgang til ? Skal brugeren have adgang til sin egen FTP konto skal din udbyder jo tillade at du opretter flere FTP konti.
Jeg tror ikke på et standard webhotel at du finder mange hvor du kan oprette FTP konti, der tror jeg du skal kigge på en Virtual Server eller Dedikeret server løsning
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.