28. februar 2007 - 11:02Der er
9 kommentarer og 1 løsning
WMA til MP3
Hej. Har lige købt en sang fra TDC's online butik. Denne er dog beskyttet med DRM så jeg ikke kan få den over på min mobiltelefon. Findes der et gratis program der kan konvertere DRM beskyttede WMA filer til MP3 når man har licensen til WMA filen?
I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
Q. This WMA file is protected and cannot be decoded? A. The producer has copy protected the audio file, it is not possible for dBpoweramp to read from this file
Men jeg kan jo godt afspille filen i mediaplayer. Kan man så ikke få et andet program til at "lytte" hvad det afspiller og optage det på den måde til en fil der kan laves til mp3?
Undskyld den lange svartid. Har nu prøvet Audacity. Hvis jeg åbner min wma fil med det så kommer der bare 2 sec skrattende lyd. Men hvis jeg afspillede den i Windows Media Player, så kunne jeg få Audacity til at optage hvad der blev spillet. Kvaliteten bliver dog en bitte smule forringet. Men er nok den eneste løsning lige pt. Så tak for hjælpen
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.