Avatar billede choco Nybegynder
01. marts 2007 - 20:26 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Problemer med min lyd.

hvis ikk dette er den rette kategori må i lige sige til.

men har et lille problem med at finde en driver til mit bundkort/lydkort. har efterhånden kigget alle steder efter det men kan bare ikk finde en der virker.

det eneste jeg kan finde frem til er at der står winfast og sis på mit bundkort. men de driver jeg fandt under sis.com virket ikk.

nogen der kan hjælpe?
Avatar billede mrmox2 Nybegynder
02. marts 2007 - 02:46 #1
jeg plejer at benytte everest  home
http://www.softpedia.com/get/System/System-Info/Everest-Home-Edition.shtml
hvis du kører den finder du det præcise navn på dit lydkort under windows lyd
Avatar billede choco Nybegynder
02. marts 2007 - 16:54 #2
som de fleste lydkort i dag er den indbygget i mit bundkort. men har prøvet det link nu og fundet frem til det samme navn som jeg har søgt efter. når jeg så finder en driver med det navn melder den bare fejl under install.
Avatar billede choco Nybegynder
27. december 2008 - 11:36 #3
lukker.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester