Jeg har lige købt en HP bærbar og har installeret Vista på den, da det var det styresystem, som fulgte med.
Jeg har dog et problem med programmet Quick Launch buttons, som kommer med følgende fejlmelding når jeg prøver at åbne det: Version af delle fil er ikke kompatibel med den version af windows, du kører. Kontroller computterens systemoplysninger for at se, om du skal bruge en x86-(32-bit) eller x64-(64-bit)version af programmet, og kontakt derefter softwareudgiveren.
Den moderne arbejdsplads er i stigende grad afhængig af mødelokaler til at fremme samarbejde, men dette skift medfører også stigende sikkerhedsudfordringer.
Hvis det er IE shortcutten du har problemmer med så kan det være at du prøver at køre den 64 bit udgaven ... på en 32 bit maskine?? ... Gætter kun .. jeg har en 64 bit Vista og har to shortcuts til IE: "C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe" - det er 32 bit "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" - det er 64 bit
.. men ved ikke om den bliver leværet med en 32 bit system .. men prøv se om du har to forskellige ... hvis det er altså IE der fejler.
er det det almindelige Quick Launch som kommer med windows vi snakker om .. eller er det en 3-e parts produkt du har installeret .. Og hvilken program prøver du at starte og hvordan er shortcutten??
Med Launch64 vil jeg åbne Quick Launch.. Jeg har ikke installeret Quick Launch.. det er det som følger med windows.. hvordan ved jeg om jeg har Vista 32 eller 62??
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.