Avatar billede jjjakobsen Mester
29. maj 2007 - 09:07 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Indstillinger i Outlook

Når jeg opretter en 'Begivenhed', hvordan får jeg så Vis tidspunkt til at vise Optaget i stedet for Ledig.

Hvordan får jeg oprettet en tilbagevendende aftale hvar 10. arbejdsdag. D.v.s. den hopper over lørdage og søn- og helligdage.

Er det muligt at bruge farver i en fælles tidsplan for en Brugergruppe
29. maj 2007 - 10:07 #1
En begivenhed vises altid som "Ledig tid" - det kan du ikke "indstille" dig ud af. Det er netop en af differencerne på begivenhed og aftaler.

Det kan du ikke - helligdage er ikke en mulighed. Det tættetse du kommer på er hver anden mandag/tirsdag.... Det giver hver 10. arbejdsdage uden hensyntagen til skæve helligdage.

Du kan ikke bruge andre farver end de foruddefinerede i tidsplan for gruppe.
Avatar billede jjjakobsen Mester
29. maj 2007 - 10:23 #2
Tak for svaret
29. maj 2007 - 10:42 #3
OK!
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester