Avatar billede jammerlab Nybegynder
15. juni 2007 - 15:15 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Loading bar

Jeg tror det er JavaScript jeg leder efter løsningen i...

Jeg har brug for en loading bar...

------------------------------
|||||||    20%              |
------------------------------

Hvor den "realtime" loader, og fylder baren op med en anden farve... jeg skal selv kunne styrer hvor langtid den er om at loade, og addressen den redirecter til ved slutningen... nogen der har en idé om hvor jeg kan finde det?
Avatar billede roenving Novice
15. juni 2007 - 15:25 #1
Prøv phoenixvs avancerede preloader: http://www.phoenixv.dk/arkiv.html -- kig under billeder !-)
Avatar billede jammerlab Nybegynder
15. juni 2007 - 15:33 #2
Den ser rigtigt smart ud Roenving, men problemet er den ikke skal loade billeder eller noget... er igang med at programmere et "spil" i PHP og der vil det være en dynamisk tid der er styrende... ikke en reel størrelse på billeder eller lignende..
Avatar billede jammerlab Nybegynder
15. juni 2007 - 15:50 #3
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Vi tilbyder markedets bedste kurser inden for webudvikling

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester