Avatar billede brinckzone Nybegynder
02. september 2007 - 21:12 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Kan man flytte en php-fusion side til et nyt domæne?

Jeg vil gerne flytte alt fra et domæne til et andet (pga. navneændring på en forening). Det er en php-fusion (dvs. den er installeret og der er flere databaser der også skal flyttes. Jeg ejer begge domæner (altså det gamle og det nye). Er det muligt? Og er der en der vil hjælpe?
Avatar billede Kengun Praktikant
02. september 2007 - 21:19 #1
Ja, det er fullt muligt. Du kan måske spørge på den danske support side, www.php-fusion.dk om en fremgangsmåde? Eller så kan du gerne også spørge på min norske support side, www.phpfusion-no.com - Du kan også kontakte mig så kan jeg kigge på det (klik mit nick).
Avatar billede brinckzone Nybegynder
02. september 2007 - 21:35 #2
Har prøvet at kontakte dig...Gider du hjælpe?
Avatar billede Kengun Praktikant
02. september 2007 - 21:57 #3
Ja, det finder vi ud af :)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester