Støv, fibre og metalliske partikler kan påvirke både uptime, levetid og driftssikkerhed. Derfor arbejder flere datacentre systematisk med contamination control.
Jeg bruger Firefox og Java, bl.a. til netbank, uden problemer. Har tidligere læst om en der havde problemer. Vedkommende fik besked på at slette al Java i kontrolpanelets programstyring, genstarte maskinen og så installere den sidste version.
har nu prøvet at fjerne al java, genstarte, installere sidste version men har stadig samme problem. netbank (3 forskellige) kan ikke vise logon billede og siger at det er java der mangler. der er ingen problemer med explorer, som jeg meget gerne vil være helt fri for at bruge!
Det burde virke. Her giver det overhovedet ingen problemer. Ikke for at spille smart overfor en der åbenbart er vant til at bruge Firefox, men jeg mener at indstillingerne i Firefox kan blive ændret ved betydelige opdateringer. Er du sikker på at Java er aktiveret i din Firefox? Ellers gå i menuen Funktioner | Indstillinger | fanen Indhold Her kan du aktivere JavaScript og Java.
der er ikke noget der virker - er stadig på bar bund
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.