Avatar billede johantop Nybegynder
10. oktober 2007 - 20:36 Der er 3 kommentarer

Kan ikke installere lyddriver

Jeg har lige formateret min pc, men kan ikke installere lyddrivere. Min pc genstarter, når jeg kører driverinstallationen.. Jeg er ikke 100% sikker på bundkortets navn, men ved at det er AC97 onboard lydkort. Det virkede fint før jeg formaterede. Nogen der har en ide om hvad der er galt?
10. oktober 2007 - 20:44 #1
Find drivere til dit lydkort. Det er jeg næsten sikker på at dit problem er.

Det skete også for mig da jeg skiftede fra win98 til XP.
10. oktober 2007 - 20:47 #2
10. oktober 2007 - 20:48 #3
Nåh hov det har du vist nok gjort. Jeg læste dit indlæg som du havde problemer med at finde drivere til dit kort.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester